Związek Funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu

Galeria

10 kwietnia 2024 r. - 14 rocznica katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem

Wiosenne spotkanie 2024r.

Święto Biura Ochrony Rządu 12 czerwca 2023 r.

Biesiada wspomnień i refleksji z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2020 - grudzień 2019 r.

Święto Biura Ochrony Rządu 12 czerwca 2019 r.

10 kwietnia 2019 r. - 9 rocznica katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem

Walne Zebranie Członków Związku Funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu - 2019 r.

Delegacja ZFBOR na uroczystości pogrzebowej śp. bp. Alojzego Orszulika - Łowicz 2019 r.

Święto Biura Ochrony Rządu 12 czerwca 2018 r.

” PAMIĘTAMY” –  to słowo w dniu Święta Biura Ochrony Rządu stało się naszym mottem.

Pamiętamy o naszej Koleżance i Kolegach, którzy zginęli na posterunku realizując zadania,

Pamiętamy BOR, w którym służyliśmy z pełnym poświęceniem dla dobra ojczyzny, nie szczędząc zdrowia, a   nawet  życia.. 

 

Dla uczczenia  naszego święta, już tradycyjnie, złożyliśmy  kwiaty, zapaliliśmy znicze pod pomnikiem funkcjonariuszy BOR, którzy zginęli na służbie. Delegację byłych funkcjonariuszy BOR na czele z byłymi Szefami BOR, przedstawicielami Zarządu Związku Funkcjonariuszy BOR i Zarządu Fundacji Byłych Funkcjonariuszy BOR przywitali i wprowadzili na teren obiektu, przedstawiciele Służby Ochrony Państwa, nasi koledzy, którzy do niedawna również nosili mundury BOR.

Dziś zostały wspomnienia.

Nasze środowisko musi się wzajemnie wspierać i być coraz mocniejsze.

 

Takie dni jak ten świąteczny, w którym składamy  wszystkim byłym funkcjonariuszom BOR i ich rodzinom życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności nie zatrą dzisiejszej rzeczywistości.

 

Musimy bowiem również pamiętać o tym, że wielu z nas pozbawionych  należnych emerytur czy rent  żyje dziś w skrajnym ubóstwie.

Powinniśmy być razem, pomagać najbardziej potrzebującym i  wspierać wszelkie działania o przywrócenie godności.

 

Niech Święto Biura Ochrony Rządu, 12 czerwca 2018 r. będzie dla wszystkich byłych funkcjonariuszy BOR i ich rodzin początkiem lepszego jutra. Niech spełnią się marzenia i zwycięży sprawiedliwość. 

10 kwietnia 2018 r. - 8 rocznica katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

Dnia 10 kwietnia 2018 r. przypadała 8 rocznica katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na czele. Wśród ofiar Katastrofy było dziewięcioro funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu:

   1.  Agnieszka Pogródka – Węcławek,
   2. Jarosław Florczak,
   3. Artur Francuz,
   4. Paweł Janeczek,
   5. Paweł Krajewski,
   6. Dariusz Michałowski,
   7. Piotr Nosek,
   8. Jacek Surówka,
   9. Marek Uleryk.

Nasza Koleżanka i Koledzy zginęli na służbie. Realizowali zadania do końca.

Pamiętamy.

Liczna delegacja naszego Związku złożyła wieniec pod pomnikiem na Powązkach wojskowych. Zapaliliśmy znicze na grobach.

Cześć ich Pamięci.

97 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku, " CUDU NAD WISŁĄ".

Dzień 15 sierpnia jest szczególnym dniem w historii Polski, w historii walki o naszą niepodległość. W 2017 roku, tego dnia, przypadała 97 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku, ” CUDU NAD WISŁĄ”. Odbyło się szereg uroczystości upamiętniających tamte wydarzenia. Braliśmy w nich czynny udział. Na zaproszenie organizatorów uroczystości w Ossowie byliśmy obecni na polu bitwy 1920 r.

W tym dniu odbyła się również uroczystość odsłonięcia pomników naszego kolegi śp. kpt. Pawła Janeczka oraz śp. Marii Kaczyńskiej na polanie Dębów Pamięci Smoleńskiej. Mieliśmy okazję spotkać się z najbliższą rodziną Pawła. Przybyli również przyjaciele z BOR. Byli oficjele, reprezentanci Prezydenta, Rządu, Sejmu i Senatu, władz samorządowych, w tym lokalnych. Delegacja ZF BOR złożyła kwiaty przy nowo odsłoniętych popiersiach oraz przy pomniku biskupa śp. gen. Tadeusza Płoskiego, byłego funkcjonariusza BOR.

 

Cześć ich pamięci.

Cześć pamięci żołnierzy i wszystkich walczących za Polskę w 1920 roku.

Święto Biura Ochrony Rządu - czerwiec 2017

Dzień 12 czerwca jest dla nas szczególnym dniem. Jest to Święto Biura Ochrony Rządu , które kultywuje tradycje powstałej w dniu 12 czerwca 1924 roku, po zamachu na Pierwszego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Gabriela Narutowicza, Brygady Ochronnej. Mija od tego dnia 93 lata i może to być ostatnie święto naszej formacji w kształcie, który znamy, w której z dumą służyliśmy poświęcając najlepsze lata swojego życia. BOR może niebawem przestać istnieć, a zadania ochronne ma realizować służba pod nową nazwą.

Z tej okazji Zarząd Związku Funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu zorganizował uroczyste obchody naszego święta. W tym dniu byliśmy znowu razem.

Pierwszym punktem było złożenie przez delegację kwiatów pod obeliskiem w siedzibie BOR upamiętniającym naszych kolegów, którzy zginęli na służbie. Następnie przewidziano spotkanie patriotyczno-wspomnieniowe połączone z informacjami dotyczącymi naszych emerytur w ogrodach restauracji „Wilanowska” w Wilanowie.

Już o godz.14.10 zaczęliśmy się zbierać przed bramą Biura Ochrony Rządu na ul. Podchorążych. Koledzy mówili , że to chyba ostatni raz spotykamy się pod starą nazwą BOR. Było wiele wspomnień , jednocześnie dużo lęku przed tym co nas czeka w przyszłości. Jak dalej się potoczy sprawa naszych emerytur i co będzie z naszym Biurem.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Fundacji Byłych Funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu oraz przedstawiciel Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych R P.

Przed obeliskiem nasi młodsi koledzy pełnili wartę honorową.

Złożenie wieńca od Związku Funkcjonariuszy BOR przez jego delegację.

Złożenie wieńca od Fundacji Byłych Funkcjonariuszy BOR przez jej przedstawicieli.

Złożenie wieńca od  Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP przez jej przedstawiciela w towarzystwie naszego kolegi z ZF BOR.

Chwila zadumy i refleksji niewątpliwie przypomniała o naszych ideałach i służbie dla Polski.

Składając kwiaty ku pamięci naszych koleżanek i kolegów, którzy zginęli w Iraku i pod Smoleńskiem pamiętaliśmy również o funkcjonariuszach, którzy zginęli wykonując obowiązki służbowe w wypadku lotniczym pod Szczecinem w dniu 28 lutego 1973r i innych kolegach i koleżankach, którzy odeszli na wieczny spoczynek.

Cześć ich pamięci!

Na naszą uroczystość, składania wieńców w dniu Święta Biura Ochrony Rządu nie przybył niestety, pomimo zaproszenia żaden przedstawiciel obecnego kierownictwa formacji. Pomimo tego warto być razem w takich chwilach, a Święto Biura Ochrony Rządu jest taką chwilą, która powinna nas jednoczyć.

Znowu razem.

Rocznica tragedii Smoleńskiej - 2017r.